Małe kasy fiskalne dla fryzjerów

Kasy fiskalne
Kasy fiskalne

Nowe przepisy wprowadzone przez Ministerstwo Finansów dnia 1 stycznia 2015 roku zobligowały fryzjerów do stosowania kas fiskalnych. Producenci urządzeń rejestrujących zaprojektowali modele stworzone dla osób pracujących w tym zawodzie. Postawili na rozwiązania technologiczne, które zapewniają wygodę pracy w salonach fryzjerskich. Jaka powinna być kasa fiskalna dla fryzjera? Na pewno mała, lekka i elegancka. Jednak to nie wszystko. Jakich cech brakuje? Zapoznaj się z poniższym artykułem i przekonaj się sam!  

Jak już wspomnieliśmy niewielkie gabaryty i mała waga to cechy podstawowe. Takie urządzenia bez trudu ulokujemy w małych salonach, gdzie brakuje dodatkowej przestrzeni i zmieszczą się w torebkach. Ponadto fryzjerzy często dojeżdżają do klientów  i świadczą swoje usługi w ich domach. Dlatego kasy fiskalne powinny być wyposażone w wydajne akumulatory, które pozwolą nawet na całodzienną pracę urządzeń bez podłączania do zewnętrznego źródła zasilania.

Kolejną ważną kwestią jest archiwizacja kopii paragonów fiskalnych. Można wybierać z pośród dwóch form: papierowej lub elektronicznej. Nowoczesne kasy fiskalne są wyposażone w ten drugi rodzaj, który doskonale sprawdzi się w salonie fryzjerskim. W ten sposób kopie paragonów zapisują się na kartach pamięci i potrzebna jest jedna rolka papieru, a nie jak w przypadku tradycyjnych kas dwie. To rozwiązanie zmniejsza koszty eksploatacji.

Ważnym parametrem kas fiskalnych jest także wielkość bazy towarowej. Wszystkie świadczone usługi i sprzedawane w salonach fryzjerskich towary powinny być jasno ustalone. W tym celu wystarczy baza składająca się z kilku tysięcy pozycji.  Nawet, gdy salon rozszerzy swój asortyment nie trzeba będzie wymieniać urządzenia rejestrującego.

Wymienione wyżej cechy należą do kluczowych przy wyborze tego rodzaju sprzętu. Nowoczesny i elegancki design w zawodzie fryzjera również jest bardzo istotny. Klienci odwiedzający salony wyposażone w kasy fiskalne o ciekawym wzornictwie na pewno będą miały pozytywne opinie.