Filiżanki z nadrukiem prezentem dla stałych klientów

Filiżanki z nadrukiem
Filiżanki z nadrukiem

Obserwując tendencje panujące na współczesnym ryku, zauważa się bardzo niepokojące i niekorzystne zjawisko. Polega ono na większym nacisku przedsiębiorców kładzionym na pozyskiwanie nowych klientów, aniżeli dbanie o tych, którzy związani są z firmą od dłuższego czasu. W efekcie tego nieprawidłowego postępowania, niektórzy klienci odchodzą do konkurencji, która oferuje dużo bardziej korzystne warunki oferty. Ta nieustająca migracja konsumentów wymaga od wszystkich biznesmenów prowadzenia ciągłych działań promujących swoją firmę.

Dbaj o swojego klienta

Opisane wyżej zjawisko jest wyjątkowo silnie zauważane w firmach telekomunikacyjnych oferujących usługi telefonii komórkowej, telefonii stacjonarnej, telewizji satelitarnej i usług internetowych. Klienci, którzy podpisują umowy na kilkadziesiąt miesięcy lub umowy bezterminowe, zwykle po upływie pewnego czasu posiadają gorsze warunki cenowe i jakościowe, aniżeli nowi klienci podpisujący nową umowę. Taka sytuacja nie tylko powoduje chęć przejścia klienta do firmy konkurencyjnej, oferującej bardziej atrakcyjne warunki, ale również zniechęca go do dotychczasowego operatora. W ten sposób firma telekomunikacyjna traci nie tylko klienta, ale przede wszystkim swój dobry wizerunek. Jego kreowanie trwa zwykle bardzo długo, ale jak wskazuje praktyka i doświadczenie, wizerunek można zniszczyć w bardzo krótkim czasie.

Filiżanki z nadrukiem – jako gadżet dla wiernych i lojalnych klientów

Jednym ze sposobów zatrzymania przy sobie lojalnych klientów, jest obdarowywanie ich atrakcyjnymi gadżetami. Wbrew pozorom, ten rodzaj zabiegu marketingowego przynosi nie tyle straty materialne, ale wręcz odwrotnie – duże zyski. Można je oszacować nie tylko pod kątem zysków finansowych, ale przede wszystkim efektów niematerialnych w postaci zbudowania dobrej opinii o firmie. Przykładem gadżetów, które cieszą klientów są klasyczne długopisy, smycze, parasole, kubki i Filiżanki z nadrukiem a także wiele innych. Niekiedy biznesmeni decydują się na zdecydowanie bardziej atrakcyjne prezenty reklamowe, takie jak nawigacje samochodowe, wideorejestratory, tablety, aparaty fotograficzne i telefoniczne, słuchawki, mp3, pamięci USB i wiele innych.

Wśród wszystkich gadżetów reklamowych, na uwagę zasługują wspomniane wyżej filiżanki z nadrukiem. Ich duża wartość polega na tym, że owe filiżanki należą do przedmiotów o raczej niskim koszcie produkcji, a jednocześnie dość silnym przekazie reklamowym Nadruk nazwy firmy i jej logo działa na podświadomość każdego użytkownika filiżanki, za każdym razem, gdy jej używa. W tym wypadku przedmiotowa filiżanki z nadrukiem są jest bardziej skuteczne, aniżeli drogi aparat fotograficzny, o którym z czasem zapomina się, że jest on prezentem od firmy.