Cukierki reklamowe centrów handlowych

Cukierki reklamowe
Cukierki reklamowe

W dzisiejszych czasach zaobserwować można znacznych wzrost liczby centrów handlowych. Coraz częściej pojawiają się one nie tylko w dużych miastach, ale także mniejszych miejscowościach. Jest to spowodowane wygodą robienia zakupów w takim miejscu: wiele rodzajów sklepów i usług dostępnych w jednym punkcie stanowi bardzo poważny argument za korzystaniem z centrów handlowych. Z tego też powodu rośnie w tym zakresie konkurencja ze strony nowo powstałych centrów. To z kolei oznacza, że centra handlowe już istniejące muszą podejmować coraz bardziej wyrafinowane działania o charakterze marketingowym. Jest to zatem jeszcze jedna branża, której profil nieco się zmienia, a firmy w niej działające muszą się do tego przystosować.

Jako przykład działań o charakterze marketingowym wymienić można dystrybucję gadżetów reklamowych, wśród których poczesne miejsce zajmują cukierki reklamowe. Są to gadżety, które każdy chętnie przyjmuje i które pomagają zwrócić uwagę na rozmaite usługi dostępne w danym centrum handlowym.

Cukierki reklamowe mogą być rozdawane w samym centrum, roznoszone przez hostessy, bądź też w innych punktach, regularnie uczęszczanych przez licznych przechodniów. Miejsca te to główne skrzyżowania miast, okolice dworców, lotnisk, itp.

Szczególnie opłacalne jest rozdawanie gadżetów, o których mowa przy dwóch okazjach. Pierwsza to otwarcie danego centrum, które zawsze trzeba odpowiednio rozreklamować, korzystając z efektu świeżości. Druga okazja zaś to zorganizowana wyprzedaż. Jeśli według konkretnej umowy bądź kontraktu wszystkie lub część punktów handlowych i usługowych na terenie danego centrum handlowego wprowadzają rabaty i zniżki dla klientów, należy rozreklamować to w zorganizowanej formie. cukierki reklamowe nadają się do tego idealnie.

Na opakowaniach owych cukierków można nadrukować logo centrum handlowego – większość tego typu miejsc je posiada – lub też inne treści o charakterze reklamowym. Tutaj jako przykład można podać hasła reklamowe oraz grafikę kojarzącą się z zakupami i rozmaitymi usługami dostępnymi w danym centrum.